На завершення правозахисної програми  «Я-Медіа» 7 вересня 2022 року в місті-герої Чернігові відбувся регіональний семінар «Медіаграмотність та нові інформаційні виклики під час війни». Захід відбувся у Національному університеті «Чернігівська політехніка» у змішаному форматі. Учасники мали можливість наживо  спілкуватися  у нещодавно відремонтованому після бомбардувань Залі засідань  Вченої ради університету або приєднатися   онлайн  через платформу Zoom.

На цей раз запрошеним спікером був  радіоведучий та редактор Українського радіо «Чернігівська хвиля»  Андрій Соколов, який вже понад 15 років працює у медіапросторі Чернігівщини та добре знає його особливості.  Під час семінару учасники обговорили, як змінилася роль медіаграмотності у контексті забезпечення інформаційного захисту громадян та побудови системи інформаційної безпеки України в умовах повномасштабної війни. Особлива увага під час дискусії була приділена тим змінам, які відбулися у медіапросторі за останні півроку та їх впливу на формування сучасного медіаконтенту. Учасники семінару задавали багато питань з приводу безпекових аспектів поширення інформації у  персональних соціальних мережах та необхідності переосмислення нової парадигми медіаграмотності.

Андрій Соколов поділився з учасниками  реальними кейсами з практики діяльності Українського радіо «Чернігівська хвиля» під час війни, правилами факт-чекінгу інформації  та секретами побудови успішного інтерв’ю.

Під час заходу   панувала щира і невимушена атмосфера,  що допомагало конструктивно обмінюватися  думками та своїм власним  медіа-досвідом, отримати зворотний зв’язок від учасників семінару.

Проєкт реалізується НУ «Чернігівська політехніка» у співпраці з ГО «Фундація прав людини»  та Університету м. Тарту (Естонія).

Проєкт фінансується коштами Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.