Спеціальність 191 «Архітектура та містобудування»

Кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА є випускною і готує студентів за спеціальністю – 191 «Архітектура та містобудування» і студенти отримують дипломи освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» (4 роки) та «магістр» (2 роки) за спеціалізаціями:

«Архітектура будівель і споруд: Реконструкція, реставрація архітектурних об’єктів, сакральна архітектура»,

«Архітектура будівель і споруд: Інноваційна архітектура».

Це оновлення та розширення спеціалізацій започатковано у 2017 році. Розроблено нові навчальні програми і відповідні дисципліни. Особливе значення в масштабах країни має спеціалізована підготовка у сфері сакральної архітектури, разом із загальною реконструкцією та реставрацією, оскільки це розроблено та впроваджено вперше в Україні.

(Рис.1).

  Завідувач кафедри: професор, доктор архітектури Олег Семенович Слєпцов, Народний архітектор України, Президент Української Академії Архітектури

Дивитись відеопрезентацію кафедри ОААП:

 https://www.youtube.com/watch?v=pYto-RMNmG0&feature=emb_imp_woyt

Інноваційні напрямки архітектурної освіти на кафедрі ОААП на прикладі реконструкції та нового формоутворення сучасних об’єктів сакральної архітектури представила у статті доцент Т.М.Ладан. З творчими роботами можна ознайомитись за посиланням (Рис.2,3):

http://www.knuba.edu.ua/?page_id=148987

Рис. 2

Рис. 3

Серед дипломних проєктів магістрів, які успішно пройшли захист у цьому році розповімо про деякі з них.

У проєкті Вікторії Басараб (Рис.4) на тему: «Принципи ревіталізації громадських центрів в історичному середовищі (на прикладі громадського центру в межах вулиць Шевченка і Лятишевського у м. Богородчани Івано-Франківської обл.)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. С.В.Сьомка, сформоване цілісне середовище, де історичні споруди гармонійно поєднуються з новими громадськими об’єктами, забезпечуючи давньому місту сучасні можливості.

Рис. 4

У проєкті Олександра Рехліцького (Рис.5) на тему: «Особливості реконструкції фортифікаційних споруд-замків (на прикладі реновації Кременецького замку на горі Бона під музей-туристичний центр у м. Кременець, Тернопільської області)», керівники: проф. Я.Я.Віг, доц. І.Г.Новосад, пропонується консервація пам’ятки та створення навколо сучасного ландшафтного дизайну та нового музейного комплексу – майбутнього центру тяжіння для туристів.

Рис. 5

Проєкт Дар’ї Котеленець (Рис.6) на тему: «Принципи формування історико-архітектурного середовища монастирів Рівненщини (на прикладі реконструкції Свято-Миколаївського чоловічого монастиря у м.Дубно, Рівненської обл.)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. С.О.Ніканоров, був відзначений присутнім на захисті директором Державного історико-культурного заповідника у Дубно Леонідом Кічатим. Адже цей проект суттєво доповнить низку науково-проектних пропозицій для перспективного розвитку заповідника, що протягом 7 років створювали студенти разом з викладачами кафедри ОААП.

Рис. 6

У проєкті Анастасії Пазюри (Рис.7) на тему: «Особливості реконструкції дитячих медичних закладів (на прикладі ревіталізації Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» по вул. В’ячеслава Чорновола, 28/1 у м. Києві)», керівники: проф. О.С.Слєпцов, доц. Т.В.Русевич, на основі вивчення потреб цієї видатної лікарні, спілкуючись з її керівництвом, створено концептуальний проєкт розвитку у вигляді новітнього архітектурного комплексу, що тепер буде використано при реальній реконструкції.

Рис. 7

Запрошуємо майбутніх архітекторів та архітекторів майбутнього на навчання!