Новий в.о. міністра освіти і науки висловив думку, що доросла людина не має шансів скласти ЗНО, тому необхідно дати дорослим шанс вступити до закладу вищої освіти без складання тестів.

Про це Сергій Шкарлет заявив в інтерв'ю lb.ua, відповідаючи на запитання щодо необхідності складання тестів ЗНО для вступу на заочну форму навчання.

«Я завжди кажу так: от є певна думка, дискусія, давайте подумаємо про цю ситуацію. Стосовно ЗНО по заочному навчанню. От уявіть, людина працює, має фахові навички і їй треба формально підтвердити свої знання згідно, отримати внормовану державою корочку. Ця людина закінчила навчальний заклад років 20 тому і хоче навчатись на заочному, за профілем, без відриву від роботи і не на бюджеті. Чому їй не дати шанс? Із забороною у майбутньому переводитися на денну форму навчання або отримувати бюджетне фінансування. І на дипломі ззаду або в додатку написати, що людина закінчила заочну форму навчання. Єдиний аргумент проти: ми видаємо один диплом. Це можна виправити. У Радянському союзі завжди показували, що людина закінчила заочну форму, і нічого такого. Ну, яка різниця?», - сказав Шкарлет.

На аргумент журналістів про те, що такий абітурієнт фактично вступатиме на навчання без підтвердженого рівня знань, і наслідком цього можуть бути хабарі в заліковках, куплені за гроші дипломні роботи тощо, в.о. міністра освіти і науки висловив думку про складність проходження ЗНО для дорослої людини.

«Я згоден. Ваша думка має право на існування, це є предмет дискусії. Але скажіть мені, який шанс у дорослої людини скласти ЗНО? Скажіть, ви б пішли складати ЗНО зараз? Сходіть, сходіть, для цікавості. Другу вищу – це одне. В людини іноді немає першої вищої, розумієте? Не в тому питання, щоб другу отримати. А коли так сталося в людини по життю, що вищої освіти нема, а школу 20 років тому закінчив. Сходіть, спробуйте», - сказав Сергій Шкарлет.

Який шанс у дорослої людини скласти ЗНО?, - Шкарлет